Nowa recesja w Wielkiej Brytanii

Po tym, jak sytuacja po Brexicie wydawała się być odległym wspomnieniem, brytyjski rynek nieruchomości stanął w obliczu dramatycznej sytuacji. Jednak analogicznie do wszystkich innych narodów świata. Ten dotyczący nagłej epidemii z Covid. Chociaż polityka rewitalizacyjna została wdrożona, nawet w tym przypadku nie udało się uzyskać pożądanych rezultatów.

Jeden z najsilniejszych rynków nieruchomości w historii przechodzi powolny kryzys, który wydaje się go znokautować. Mówiąc dokładniej, czynsze są w oku huraganu, trochę ze względów kulturowych (które powodują, że sami Brytyjczycy nie kupują domu, ale podpisują umowy najmu), trochę dla popytu zewnętrznego coraz bardziej koncentruje się na czynszach. W dzisiejszej rubryce postaramy się zrozumieć, jaka jest obecnie sytuacja w tym kraju, a przede wszystkim ile wynosi całkowita strata brytyjskiego rynku nieruchomości. Jeśli więc chcesz kupić nieruchomość, podpisać umowę najmu, czy po prostu interesuje Cię temat, wystarczy przeczytać kolejne wiersze!

Zaczynamy od danych szacunkowych, zdaniem ekspertów zakłada się spadek rocznych umów najmu średnio o 5%. Do 2024 roku. Co oznacza jedno: wieczna recesja dla Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o łączne straty, to w tym przypadku mówimy o ponad 4 miliardach funtów. Zwłaszcza w dzielnicach Westminster, Tower Hamlets i Wandsworth. Jest zatem jasne, że najbardziej dotkniętym miastem będzie Londyn. Właściciele muszą więc przygotować się na cios.

Dzieje się tak, ponieważ sytuacja ta dotknie również potencjalnych inwestorów. Albo sami najemcy. W istocie zakłada się, że obniżenie dochodów spowoduje większą niepewność na rynku pracy, aw konsekwencji utratę zainteresowania nieruchomościami.
Wśród najpopularniejszych alternatyw, aby spróbować zaradzić temu kryzysowi, identyfikujemy kontrakty długoterminowe. Aby zapewnić bezpieczne wejście. Dla właścicieli, którzy jeszcze nie podpisali umowy, rozważaną opcją jest oferowanie wynajmu na podstawie tych umów.
Dodatkowo należy zaznaczyć, że większość rozwiązań (pod względem czynszów) na rynku londyńskim nie spełnia nowych parametrów post-Covid. Nawiązujemy do obecności (bardzo poszukiwanych) dużych terenów zielonych, terenów przeznaczonych do telepracy oraz większych i bardziej odizolowanych pomieszczeń.

W rzeczywistości takiej jak Londyn znalezienie okazyjnej umowy jest prawie niemożliwe. Krótko mówiąc, z pewnością nie możemy mówić pozytywnie o nawiasach, których doświadcza krajowa nieruchomość. Jest oczywiście nadzieja, że wszystko da się szybko rozwiązać. Mając nadzieję, że nie pojawią się dalsze kontrasty między podażą a popytem. W oczekiwaniu na więcej informacji zapraszamy do codziennego odwiedzania naszego portalu. Znajdziesz interesujące i zawsze aktualne artykuły o tym, jak rozwija się krajowy i międzynarodowy rynek nieruchomości, oczywiście w pełnym stylu Realigro!

Szukaj w Realigro

 

    Konto Realigro

    • Twitter
    • Facebook
    • LinkedIn
    • Instagram
    2005-2024 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
    Neikos Digital Agency
    1. Preferencje

      Dla lepszego wykorzystania stronie Realigro, ustawić preferencje języka, waluty, metrach kwadratowych lub m kw.

      Ustaw teraz Nie pokazuj ponownie
    BB