Luksusowe domy na wsi: nowy angielski trend

Czasami zalecany jest powrót do początków. Brytyjscy inwestorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę i zdecydowali się na dość nietypowe rozwiązanie. Ściśle związana ze światem nieruchomości. Jak można się domyślić z tytułu, wielu jest zainteresowanych kupnem nieruchomości na wsi. Jednak jest wyposażony w każdy rodzaj luksusu. Prawdziwy zwrot, który zasługiwał na analizę przez nasz uważny zespół! Jeśli więc i Ciebie zaciekawił ten temat, to rozwiązanie jest tylko jedno. Kontynuuj czytanie kolejnych wierszy. Więc możemy zainaugurować tę wiadomość!

Wychodzimy z założenia, że jak niestety wiadomo, okres, którego doświadczamy, nie jest najlepszy. Pod każdym względem staramy się dostosować do tej nowej i smutnej rzeczywistości. Zmiana nawyków i często praca nad sobą. Odkryto jednak, że bezpośredni i ciągły kontakt z naturą może być ważnym sprzymierzeńcem w tej walce ze zmianami wywołanymi przez Covid-19. W Wielkiej Brytanii, gdzie sytuacja jest więcej niż dramatyczna, nie ma wątpliwości. Inwestycja w nieruchomość musi być wyjątkowa: w stronę domu na wsi, w otoczeniu zieleni. Ale nie byle jaki dom, ale prawdziwy klejnot pod każdym względem. Wydaje się zatem, że kryzys wywołany pandemią szczególnie dotknął rynek towarów luksusowych, który rzadko ulega zmianom.

Zaskakujące jest to, że dokładnie w ubiegłym roku, w tym samym okresie, brytyjskie luksusowe domy na wsi straciły swój urok. Powody? Jest wiele. Począwszy od bardzo wysokich podatków, przechodząc od niepewności związanej z Brexitem, aż po wysokie koszty utrzymania. Bez wątpienia wyższy niż penthouse w centrum miasta. Ryzyko, a potem konkretna rzeczywistość nowego zamknięcia, uwydatniło znaczenie, nawet dla najbogatszych, przebywania w domu, w otoczeniu przyrody. Szczyt, który osiągnął te same liczby między końcem 2007 a początkiem 2008 roku. Nic więc dziwnego, że w zeszłym roku jedyny wiejski i luksusowy brytyjski dom osiągnął 15 milionów funtów. Dlatego scenariusz jest skazany na zmianę. Rzeczywiście, to już się zmienia. Prawie dwadzieścia posiadłości wiejskich w Anglii zostało sprzedanych i oferowanych za ponad 15 milionów funtów (każda).

Aby spróbować nadać temu zjawisku swego rodzaju ojcostwo, eksperci określili go jako „efekt Covida”. Dane pokazują, że oferty na rynku w tym niejednoznacznym 2020 roku odnotowały wzrost cen o 182%
Jak rozwinie się sytuacja? Czy będzie to tylko efekt przejściowy, jak miejmy nadzieję sytuacja pandemiczna, czy też powinniśmy spodziewać się prawdziwego powrotu do podstaw? Czekając na odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do dalszego bycia na bieżąco. W jaki sposób? Śledzenie każdego dnia najświeższych informacji związanych z rynkiem nieruchomości, designem i wiele, wiele więcej!

Szukaj w Realigro

 

    Konto Realigro

    • Twitter
    • Facebook
    • LinkedIn
    • Instagram
    2005-2024 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
    Neikos Digital Agency
    1. Preferencje

      Dla lepszego wykorzystania stronie Realigro, ustawić preferencje języka, waluty, metrach kwadratowych lub m kw.

      Ustaw teraz Nie pokazuj ponownie
    BB